Barcelona 2017
06-12-2019

Horaris Pàdel

Data F Grup Equip1 Logo Data-Hora Logo Equip2 Camp
19-05 L BA PROMSA Fernández/Alfageme 19-05 17:00 SCHNEIDER ELECTRIC Remisa/Casas P07
    BA ROCHE Ballestero/Médico 19-05 17:00 ROCHE Fernandez /Roch P08
    BI NOVARTIS FARMA-GV Sánchez/Benlloch 19-05 17:00 ZIMMER BIOMET Olivera/Martinez-conde P09
    BI PROMSA Beitia/Morales 19-05 17:00 SANDOZ Rodriguez/Companys P10
    AA GASNATURAL FENOSA Escrivá/Lara 19-05 17:00 VOLKSWAGEN GROUP López/De Pedro P11
    AA CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Moreno/Puig 19-05 17:00 ROCHE Portas/Serrano P12
    AB EUROFRED Martínez/García 19-05 17:00 ROCHE Ibarguen/López P13
    AB HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Medina 19-05 17:00 FUNDACIÓ CLAROR Casacuberta/Mateu P14
    BA PROMSA Fernández/Alfageme 19-05 17:40 ROCHE Fernandez /Roch P07
    BA ROCHE Ballestero/Médico 19-05 17:40 SCHNEIDER ELECTRIC Remisa/Casas P08
    BI NOVARTIS FARMA-GV Sánchez/Benlloch 19-05 17:40 SANDOZ Rodriguez/Companys P09
    BI PROMSA Beitia/Morales 19-05 17:40 ZIMMER BIOMET Olivera/Martinez-conde P10
    AA GASNATURAL FENOSA Escrivá/Lara 19-05 17:40 ROCHE Portas/Serrano P11
    AA CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Moreno/Puig 19-05 17:40 VOLKSWAGEN GROUP López/De Pedro P12
    AB EUROFRED Martínez/García 19-05 17:40 FUNDACIÓ CLAROR Casacuberta/Mateu P13
    AB HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Medina 19-05 17:40 ROCHE Ibarguen/López P14
    BA PROMSA Fernández/Alfageme 19-05 18:20 ROCHE Ballestero/Médico P07
    BA ROCHE Fernandez /Roch 19-05 18:20 SCHNEIDER ELECTRIC Remisa/Casas P08
    BI NOVARTIS FARMA-GV Sánchez/Benlloch 19-05 18:20 PROMSA Beitia/Morales P09
    BI SANDOZ Rodriguez/Companys 19-05 18:20 ZIMMER BIOMET Olivera/Martinez-conde P10
    AA GASNATURAL FENOSA Escrivá/Lara 19-05 18:20 CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Moreno/Puig P11
    AA ROCHE Portas/Serrano 19-05 18:20 VOLKSWAGEN GROUP López/De Pedro P12
    AB EUROFRED Martínez/García 19-05 18:20 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Medina P13
    AB FUNDACIÓ CLAROR Casacuberta/Mateu 19-05 18:20 ROCHE Ibarguen/López P14
    BE NOVARTIS FARMA-GV Salud/Carreras 19-05 19:00 ROCHE Delgado/Montañés P11
    BE PROMSA Bogunya/Rius 19-05 19:00 ROCHE Cicin/Navarro P12
    BK AMPLIFON Vierge/Nuñez 19-05 19:00 ZIMMER BIOMET Font/De Evan P13
    BK CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Martínez/Herrero 19-05 19:00 PROMSA Segovia/Ponsa P14
    BE NOVARTIS FARMA-GV Salud/Carreras 19-05 19:40 ROCHE Cicin/Navarro P11
    BE PROMSA Bogunya/Rius 19-05 19:40 ROCHE Delgado/Montañés P12
    BK AMPLIFON Vierge/Nuñez 19-05 19:40 PROMSA Segovia/Ponsa P13
    BK CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Martínez/Herrero 19-05 19:40 ZIMMER BIOMET Font/De Evan P14
    BE NOVARTIS FARMA-GV Salud/Carreras 19-05 20:20 PROMSA Bogunya/Rius P11
    BE ROCHE Cicin/Navarro 19-05 20:20 ROCHE Delgado/Montañés P12
    BK AMPLIFON Vierge/Nuñez 19-05 20:20 CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Martínez/Herrero P13
    BK PROMSA Segovia/Ponsa 19-05 20:20 ZIMMER BIOMET Font/De Evan P14
20-05 L AD ALCON Cifuentes/Miana 20-05 09:00 AMPLIFON Junco/Barcos P11
    AD CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Masana/Pascual 20-05 09:00 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Rodríguez P12
    AE HARIBO Nieto/Vila 20-05 09:00 VOLKSWAGEN GROUP Larracoechea/Belles P13
    AE NOVARTIS NBS Larriba/Ramos 20-05 09:00 SANDOZ Blanch/Castelló P14
    AD ALCON Cifuentes/Miana 20-05 09:40 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Rodríguez P11
    AD CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Masana/Pascual 20-05 09:40 AMPLIFON Junco/Barcos P12
    AE HARIBO Nieto/Vila 20-05 09:40 SANDOZ Blanch/Castelló P13
    AE NOVARTIS NBS Larriba/Ramos 20-05 09:40 VOLKSWAGEN GROUP Larracoechea/Belles P14
    AD ALCON Cifuentes/Miana 20-05 10:20 CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Masana/Pascual P11
    AD HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Rodríguez 20-05 10:20 AMPLIFON Junco/Barcos P12
    AE HARIBO Nieto/Vila 20-05 10:20 NOVARTIS NBS Larriba/Ramos P13
    AE SANDOZ Blanch/Castelló 20-05 10:20 VOLKSWAGEN GROUP Larracoechea/Belles P14
    BD ALCON Dagas/Gomez 20-05 11:00 ROCHE Ayala/Bassa P09
    BD EUROFRED Bastidas/Granados 20-05 11:00 ZIMMER BIOMET Alonso/Principe P10
    BF A32 EVENTS 20-05 11:00 ROCHE Cuevas/Sendros P11
    BF ZIMMER BIOMET Esteban/Julien 20-05 11:00 ROCHE Carol/Cuni P12
    AC GASNATURAL FENOSA Cabeza/Jiménez 20-05 11:00 ROCHE Álvarez/Herrero P13
    AC LA SOCI Campaña/Campaña 20-05 11:00 NOVARTIS FARMA-GV Querol/Solsona P14
    BD ALCON Dagas/Gomez 20-05 11:40 ZIMMER BIOMET Alonso/Principe P09
    BD EUROFRED Bastidas/Granados 20-05 11:40 ROCHE Ayala/Bassa P10
    BF A32 EVENTS 20-05 11:40 ROCHE Carol/Cuni P11
    BF ZIMMER BIOMET Esteban/Julien 20-05 11:40 ROCHE Cuevas/Sendros P12
    AC GASNATURAL FENOSA Cabeza/Jiménez 20-05 11:40 NOVARTIS FARMA-GV Querol/Solsona P13
    AC LA SOCI Campaña/Campaña 20-05 11:40 ROCHE Álvarez/Herrero P14
    BD ALCON Dagas/Gomez 20-05 12:20 EUROFRED Bastidas/Granados P09
    BD ZIMMER BIOMET Alonso/Principe 20-05 12:20 ROCHE Ayala/Bassa P10
    BF A32 EVENTS 20-05 12:20 ZIMMER BIOMET Esteban/Julien P11
    BF ROCHE Carol/Cuni 20-05 12:20 ROCHE Cuevas/Sendros P12
    AC GASNATURAL FENOSA Cabeza/Jiménez 20-05 12:20 LA SOCI Campaña/Campaña P13
    AC NOVARTIS FARMA-GV Querol/Solsona 20-05 12:20 ROCHE Álvarez/Herrero P14
    BJ ESCUDER Tanari/Narciso 20-05 16:00 SANOFI Argelich/Pérez P09
    BJ A32 EVENTS 20-05 16:00 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Català/Puigventós P10
20-05 A-8F A-8F GASNATURAL FENOSA Cabeza/Jiménez (2AC) 20-05 16:00 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Corbera/Rodríguez (2AB) P11
    A-8F VOLKSWAGEN GROUP Larracoechea/Belles (2AE) 20-05 16:00 ALCON Cifuentes/Miana (2AD) P13
20-05 L BJ ESCUDER Tanari/Narciso 20-05 16:40 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Català/Puigventós P09
    BJ A32 EVENTS 20-05 16:40 SANOFI Argelich/Pérez P10
20-05 A-4F A-4F GASNATURAL FENOSA Escrivá/Lara (1 ) 20-05 17:00 GASNATURAL FENOSA Cabeza/Jiménez ( 8) P11
    A-4F HARIBO Nieto/Vila (5 ) 20-05 17:00 AMPLIFON Junco/Barcos ( 4) P12
    A-4F ROCHE Álvarez/Herrero (3 ) 20-05 17:00 ALCON Cifuentes/Miana ( 6) P13
    A-4F VOLKSWAGEN GROUP López/De Pedro (2 ) 20-05 17:00 FUNDACIÓ CLAROR Casacuberta/Mateu ( 7) P14
20-05 L BJ ESCUDER Tanari/Narciso 20-05 17:20 A32 EVENTS P11
    BJ HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Català/Puigventós 20-05 17:20 SANOFI Argelich/Pérez P12
20-05 A-SF A-SF GASNATURAL FENOSA Escrivá/Lara (1 ) 20-05 18:00 AMPLIFON Junco/Barcos ( 4) P13
    A-SF ALCON Cifuentes/Miana (3 ) 20-05 18:00 FUNDACIÓ CLAROR Casacuberta/Mateu ( 2) P14
20-05 A-F A-F GASNATURAL FENOSA Escrivá/Lara (1 ) 20-05 19:00 FUNDACIÓ CLAROR Casacuberta/Mateu ( 2) P13
20-05 A 3-4 A 3-4 AMPLIFON Junco/Barcos 20-05 19:00 ALCON Cifuentes/Miana P14
26-05 L BH AMPLIFON Comitini/Junco 26-05 17:00 ROCHE Pérez/Soroa P1
    BH BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal 26-05 17:00 ROCHE López/Margineda P2
    BC ALCON Miana/Moreno 26-05 17:00 SCHNEIDER ELECTRIC Fuixench/Requena P3
    BC CSI Borhot/Pastor 26-05 17:00 VERIPACK EMBALAJES Medina/Llovera P4
    BH AMPLIFON Comitini/Junco 26-05 17:40 ROCHE López/Margineda P1
    BH BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal 26-05 17:40 ROCHE Pérez/Soroa P2
    BC ALCON Miana/Moreno 26-05 17:40 VERIPACK EMBALAJES Medina/Llovera P3
    BC CSI Borhot/Pastor 26-05 17:40 SCHNEIDER ELECTRIC Fuixench/Requena P4
    BH AMPLIFON Comitini/Junco 26-05 18:20 BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal P1
    BH ROCHE López/Margineda 26-05 18:20 ROCHE Pérez/Soroa P2
    BC ALCON Miana/Moreno 26-05 18:20 CSI Borhot/Pastor P3
    BC VERIPACK EMBALAJES Medina/Llovera 26-05 18:20 SCHNEIDER ELECTRIC Fuixench/Requena P4
    CA AMPLIFON Comitini/Vidal 26-05 19:00 ZIMMER BIOMET Lyubomirova/Laguna P1
    CA EUROFRED Buchaca/Martínez 26-05 19:00 SCHNEIDER ELECTRIC Gaspar/Oliva P2
    CB ALCON-GV Planas/Jordan 26-05 19:00 NOVARTIS FARMA-BDV Canal/Seda P3
    CB AMPLIFON Rey/Casadevall 26-05 19:00 NOVARTIS FARMA-BDV Esquina/Gallardo P4
    CA AMPLIFON Comitini/Vidal 26-05 19:40 SCHNEIDER ELECTRIC Gaspar/Oliva P1
    CA EUROFRED Buchaca/Martínez 26-05 19:40 ZIMMER BIOMET Lyubomirova/Laguna P2
    CB ALCON-GV Planas/Jordan 26-05 19:40 NOVARTIS FARMA-BDV Esquina/Gallardo P3
    CB AMPLIFON Rey/Casadevall 26-05 19:40 NOVARTIS FARMA-BDV Canal/Seda P4
    CA AMPLIFON Comitini/Vidal 26-05 20:20 EUROFRED Buchaca/Martínez P1
    CA SCHNEIDER ELECTRIC Gaspar/Oliva 26-05 20:20 ZIMMER BIOMET Lyubomirova/Laguna P2
    CB ALCON-GV Planas/Jordan 26-05 20:20 AMPLIFON Rey/Casadevall P3
    CB NOVARTIS FARMA-BDV Esquina/Gallardo 26-05 20:20 NOVARTIS FARMA-BDV Canal/Seda P4
27-05 L CC AMPLIFON CP/Blanca 27-05 08:20 AMPLIFON Guerrero/Nuñez P1
    CC AMPLIFON Gonzalvo/Fontdevila 27-05 08:20 EUROFRED García/Tomas P2
    CD FUNDACIÓ CLAROR Giraldo/Perez 27-05 08:20 ZIMMER BIOMET Dañobeitia/Vilallonga P3
    CD NOVARTIS FARMA-BDV Perez/León 27-05 08:20 NOVARTIS FARMA-BDV Martínez/Jiménez P4
    CC AMPLIFON CP/Blanca 27-05 09:00 EUROFRED García/Tomas P1
    CC AMPLIFON Gonzalvo/Fontdevila 27-05 09:00 AMPLIFON Guerrero/Nuñez P2
    CD FUNDACIÓ CLAROR Giraldo/Perez 27-05 09:00 NOVARTIS FARMA-BDV Martínez/Jiménez P3
    CD NOVARTIS FARMA-BDV Perez/León 27-05 09:00 ZIMMER BIOMET Dañobeitia/Vilallonga P4
    CC AMPLIFON CP/Blanca 27-05 09:40 AMPLIFON Gonzalvo/Fontdevila P1
    CC EUROFRED García/Tomas 27-05 09:40 AMPLIFON Guerrero/Nuñez P2
    CD FUNDACIÓ CLAROR Giraldo/Perez 27-05 09:40 NOVARTIS FARMA-BDV Perez/León P3
    CD NOVARTIS FARMA-BDV Martínez/Jiménez 27-05 09:40 ZIMMER BIOMET Dañobeitia/Vilallonga P4
    CE AMPLIFON Snizitska/Cerro 27-05 10:20   X CONFIRMAR P1
    CE ROCHE Llobet/Porta 27-05 10:20 SCHNEIDER ELECTRIC Trabal/Muñoz P2
    BB ROCHE Font/Manchado 27-05 10:20 HARIBO Pérez/Porcella P3
    BB HARIBO Garcia/Palmada 27-05 10:20 NOVARTIS FARMA-BDV Santos/Ferrer P4
    CE AMPLIFON Snizitska/Cerro 27-05 11:00 SCHNEIDER ELECTRIC Trabal/Muñoz P1
    CE ROCHE Llobet/Porta 27-05 11:00   X CONFIRMAR P2
    BB ROCHE Font/Manchado 27-05 11:00 NOVARTIS FARMA-BDV Santos/Ferrer P3
    BB HARIBO Garcia/Palmada 27-05 11:00 HARIBO Pérez/Porcella P4
    CE AMPLIFON Snizitska/Cerro 27-05 11:40 SCHNEIDER ELECTRIC Trabal/Muñoz P1
    CE ROCHE Llobet/Porta 27-05 11:40   X CONFIRMAR P2
    BB ROCHE Font/Manchado 27-05 11:40 HARIBO Garcia/Palmada P3
    BB NOVARTIS FARMA-BDV Santos/Ferrer 27-05 11:40 HARIBO Pérez/Porcella P4
    BL ALCON Roca De Vinyals/Pascual 27-05 12:20 ROCHE Argüelles/Bonmatí P1
    BL ALCON De Dios/Nieves 27-05 12:20 NOVARTIS FARMA-GV Miralles/Montesinos P2
    BG ALCON-GV Valls/Nueno 27-05 12:20 HARIBO López/Porcella P3
    BG AMPLIFON Hualde/Vidal 27-05 12:20 HARIBO Fabra/Pérez P4
    BL ALCON Roca De Vinyals/Pascual 27-05 13:00 NOVARTIS FARMA-GV Miralles/Montesinos P1
    BL ALCON De Dios/Nieves 27-05 13:00 ROCHE Argüelles/Bonmatí P2
    BG ALCON-GV Valls/Nueno 27-05 13:00 HARIBO Fabra/Pérez P3
    BG AMPLIFON Hualde/Vidal 27-05 13:00 HARIBO López/Porcella P4
    BL ALCON Roca De Vinyals/Pascual 27-05 13:40 ALCON De Dios/Nieves P1
    BL NOVARTIS FARMA-GV Miralles/Montesinos 27-05 13:40 ROCHE Argüelles/Bonmatí P2
    BG ALCON-GV Valls/Nueno 27-05 13:40 AMPLIFON Hualde/Vidal P3
    BG HARIBO Fabra/Pérez 27-05 13:40 HARIBO López/Porcella P4
27-05 B-16F B-16F HARIBO López/Porcella (2BG) 27-05 14:20 SANOFI Argelich/Pérez (2BJ) P1
    B-16F SANDOZ Rodríguez/Companys (1BI) 27-05 14:20 NOVARTIS FARMA-BDV Santos/Ferrer (2BB) P2
    B-16F VERIPACK EMBALAJES Medina/Llovera (2BC) 27-05 14:20 NOVARTIS FARMA-GV Miralles/Montesinos (1BL) P3
    B-16F PROMSA Segovia/Ponsa (2BK) 27-05 14:20 ZIMMER BIOMET Esteban/Julien (2BF) P4
    B-16F NOVARTIS FARMA-GV Salud/Carreras (2BE) 27-05 15:00 SCHNEIDER ELECTRIC Remisa/Casas (2BA) P1
    B-16F CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Martínez/Herrero (1BK) 27-05 15:00 AMPLIFON Comitini/Junco (2BH) P2
    B-16F EUROFRED Bastidas/Granados (2BD) 27-05 15:00 HOSPITAL SANT JOAN DE DÉU Català/Puigventós (1BJ) P3
    B-16F ALCON De Dios/Nieves (2BL) 27-05 15:00 ZIMMER BIOMET Olivera/Martínez-conde (2BI) P4
27-05 C-8F C-8F SCHNEIDER ELECTRIC Trabal/Muñoz (2E) 27-05 15:40 ZIMMER BIOMET Dañobeitia/Vilallonga (2D) P2
    C-8F ALCON-GV Planas/Jordan (2B) 27-05 15:40 AMPLIFON Guerrero/Nuñez (2C) P3
27-05 B-8F B-8F PROMSA Fernández/Alfageme (1BA) 27-05 16:20 HARIBO López/Porcella ([16]) P1
    B-8F NOVARTIS FARMA-BDV Santos/Ferrer ([9]) 27-05 16:20 BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal (1BH) P2
    B-8F PROMSA Bogunya/Rius (1BE) 27-05 16:20 NOVARTIS FARMA-GV Miralles/Montesinos ([12]) P3
    B-8F PROMSA Segovia/Ponsa ([13]) 27-05 16:20 ALCON Dagas/Gómez (1BD) P4
    B-8F ALCON Miana/Moreno (1BC) 27-05 17:00 NOVARTIS FARMA-GV Salud/Carreras ([14]) P1
    B-8F CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Martínez/Herrero ([11]) 27-05 17:00 ROCHE Cuevas/Sendrós (1BF) P2
    B-8F AMPLIFON Hualde/Vidal (1BG) 27-05 17:00 EUROFRED Bastidas/Granados ([10]) P3
    B-8F ZIMMER BIOMET Olivera/Martínez-conde ([15]) 27-05 17:00 HARIBO Garcia/Palmada (1BB) P4
27-05 C-4F C-4F AMPLIFON Comitini/Vidal (1A) 27-05 17:40 AMPLIFON Guerrero/Núñez ([8]) P1
    C-4F ROCHE Llobet/Porta (1E) 27-05 17:40 NOVARTIS FARMA-BDV Martínez/Jiménez (1D) P2
    C-4F EUROFRED García/Torres (1C) 27-05 17:40 SCHNEIDER ELECTRIC Trabal/Muñoz (2A) P3
    C-4F EUROFRED Buchaca/Martínez ([7]) 27-05 17:40 AMPLIFON Rey/Casadevall (1B) P4
27-05 B-4F B-4F PROMSA Fernández/Alfageme (1) 27-05 18:20 BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal (8) P1
    B-4F PROMSA Bogunya/Rius (5) 27-05 18:20 ALCON Dagas/Gómez (4) P2
    B-4F ALCON Miana/Moreno (3) 27-05 18:20 CUATRECASAS, GONÇALVES PEREIRA Martínez/Herrero (6) P3
    B-4F EUROFRED Bastidas/Granados (7) 27-05 18:20 HARIBO Garcia/Palmada (2) P4
27-05 C-SF C-SF AMPLIFON Comitini/Vidal (1) 27-05 19:00 NOVARTIS FARMA-BDV Martínez/Jiménez (4) P1
27-05 B-SF B-SF BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal (1) 27-05 19:00 PROMSA Bogunya/Rius (4) P2
    B-SF HARIBO Garcia/Palmada (2) 27-05 19:00 ALCON Miana/Moreno (3) P3
27-05 C-SF C-SF AMPLIFON Rey/Casadevall (2) 27-05 19:00 EUROFRED García/Torres (3) P4
27-05 C 3-4 C 3-4 EUROFRED García/Torres 27-05 19:40 AMPLIFON Comitini/Vidal P1
27-05 C [F] C [F] NOVARTIS FARMA-BDV Martínez/Jiménez 27-05 19:40 AMPLIFON Rey/Casadevall P2
27-05 B [F] B [F] PROMSA Bogunya/Rius 27-05 19:40 ALCON Miana/Moreno P3
27-05 B 3-4 B 3-4 BANCO MEDIOLANUM Sala/Casal 27-05 19:40 HARIBO Garcia/Palmada P4